מקלדת ערבית (על פי תעתיק עברי)

רוצה להקליד בערבית בקלות ובמהירות? נמאס לך לצוד אחר אותיות במקלדת מוזרה? אם כן, הגעת למקום הנכון!

בדף זה תוכל להקליד אותיות עבריות (לעתים בלוויית כמה סימנים) והן תוחלפנה באותיות ערביות. למשל, אם תקליד "כתב" תקבל "كتب", ואם תקליד "אIסראי@יל" תקבל "إسرائيل". בשפה המקצועית נאמר שהטקסט העברי שאתה מקליד הוא התעתיק‏ (transliteration) של הערבית.

הקלד בעברית:

התוצר בערבית:

להלן פירוט השיטה בה עליך לכתוב:

קח את המקלדת אתך!

דף זה הוא טוב ויפה, אולם יש בו חסרון: אתה נאלץ לבקר כאן כל אימת שאתה רוצה להקליד מלל בערבית. לעתים זה מייגע. האלטרנטיבה היא להפעיל את המקלדת הזו כ־bookmarklet. כדי לעשות זאת, גרור את הקישור הבא ("מקלדת ערבית") אל סרגל הדפדפן שלך. הדבר ייצור "כפתור" בסרגל הכלים. להבא, כשתגיע אל אתר כלשהו, תוכל להקליד בו ערבית בתעתיק עברי בתיבת טקסט כלשהי ואז... לחץ על הכפתור! (או על מקש הקיצור אשר שייכת אליו) הטקסט העברי ייהפך לערבית. נתקלת בבעיות? לחץ כאן.

מקלדת ערבית

התקנת המקלדת ישירות במערכת ההפעלה

במקום להשתמש באתר זה כדי להקליד בערבית, תוכל להתקין במערכת ההפעלה שלך "פריסת מקלדת" דומה. כך תוכל להקליד בערבית ישירות. ראה הוראות כאן.

הורד את המקלדת

אם אינך תמיד מחובר לאינטרנט, אל דאגה. תוכל להוריד את האתר הזה אל מחשבך ולצפות בו דרך הדפדפן שלך גם כאשר אינך מחובר לאינטרנט. הורד קובץ zip זה, פתח אותו אל ספרייה כלשהי במחשבך. בתוך הספרייה arabk שתתקבל תמצא את הקובץ arabk.html -- פתח אותו בדפדפנך.


הצעות לשיפורים ודיווחים על בעיות: כתבו לי.