יום נסיעה

היום התחיל בסיור בהריסות של איות’איה. למרות ששאר היום היה מעייף מאוד, ואנחנו כבר שלושה ימים בדרכים, אני מרוצה שבסוף כן שכרנו רכב – זה איפשר לנו לחרוג מהמסלול הקבוע של טיול בתאילנד: בנגקוק-צ’יאנג-מאי/צ’יאנג-ראי-אייים, ולראות עוד כמה מקומות מעניינים בדרך – כמו גבעת הקופים אתמול, או איות’איה.

ההריסות של הבירה העתיקה מאוד מעניינות. בגלל החום לא הסתובבנו שם הרבה כמו שרציתי, אבל הספקנו לספוג קצת מההיסטוריה :-). איות’איה יושבת על מעין אי בין שלושה נהרות (שמחוברים אחד לשני ובאמת יוצרים טבעת של מים מסביב לעיר. אני לא בטוח, אבל אני חושב שהיא טבעית). מרכז העיר המודרנית נמצא בצד היותר מזרחי של האי, וכמה שמתקדמים מערבה יש יותר הריסות מפוזרות בין הבתים החדשים (בעיקר מקדשים לסוגיהם), כשבצד המערבי נמצא הפארק ההיסטורי שהוא כמעט כולו הריסות העיר העתיקה.

הבניינים בנויים מלבני בוץ אדומות אפויות, וחלקים מרשימים שלהם שרדו את ה-200 שנה האחרונות (על פניו נראה שללא כל מאמץ שחזור פעיל). האתר המרכזי שבו ביקרנו מכיל את ארמון המלוכה העתיק ואת המקדש המרכזי – כאן שהה בודהה האיזמרגד לפני ההעברה שלו לבנגקוק. חלקים מהאתר מגודרים בחוטים לבנים ומסומנים בשלטים “אתר חפירה ארכיאולוגי”. ניתן לראות את הבניינים הראשיים, ולוחות עם הסברים (בתאית וגם קצת באנגלית) פזורים פה ושם.

מחוץ לחומה הקדומה של האתר הוקם מקדש חדש וגדול שנראה שמשמש באופן פעיל כמות גדולה של מאמינים. כמו כן יש הרבה מבקרים באתר של הארמון – ראינו לפחות שתי קבוצות שונות של תלמידי בית ספר בנוסף להרבה תיירים.

חבל לי שהעיר המאוד מעניינת הזאת נמצאת מחוץ למפת התיירות של הטיילים הישראלים בתאילנד, ואני מאוד ממליץ לכל מי שיש לו איזה יומיים לבלות אותם באיות’איה – קפיצה קטנה מבנגקוק באוטובוס או רכבת. אני ממליץ להתאחסן ב-Tony’s Place, אבל כדאי להתקשר מראש ולוודא שיש מקום.

אם פרוץ חום הצהריים אספנו את עצמנו והתחלנו בנסיעה הארוכה דרומה. החלטנו לוותר בשלב זה על צ’אנג ולרדת דרומה לחוף המזרחי של תאילנד. הנסיעה לא היתה מעניינת במיוחד, אבל משום מה היתה לי יותר קשה מהנסיעה הארוכה יותר אתמול.
בערב הגענו לעיירת חוף בשום צ’ומפ-פאן ואנחנו כרגע שוקלים מה לעשות. אחת האופציות היותר אטרקטיביות היא להשאיר את הרכב פה ולקחת סירה מכאן ישר לטאו, שם נוכל לבלות שבוע וקרן תוכל לעשות קורס צלילה. אחר כך נוכל לחזור הנה, לקחת את הרכב ולנסוע או לפוקט, או לסוראט-ת’אני או בחזרה לאזור בנגקוק (צ’אנג או אולי אפילו קאנצ’אנבורי).

2 Responses to “יום נסיעה”

  1. אמא:
    Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function comment_dir() in /vhosts/coil/geek/public_html/wp-content/themes/modern-bluish/single-comment2.php:17 Stack trace: #0 /vhosts/coil/geek/public_html/wp-content/themes/modern-bluish/functions.php(8): include() #1 /vhosts/coil/geek/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php(179): themed_comment() #2 /vhosts/coil/geek/public_html/wp-includes/class-wp-walker.php(144): Walker_Comment->start_el() #3 /vhosts/coil/geek/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php(139): Walker->display_element() #4 /vhosts/coil/geek/public_html/wp-includes/class-wp-walker.php(387): Walker_Comment->display_element() #5 /vhosts/coil/geek/public_html/wp-includes/comment-template.php(2229): Walker->paged_walk() #6 /vhosts/coil/geek/public_html/wp-content/themes/modern-bluish/comments.php(26): wp_list_comments() #7 /vhosts/coil/geek/public_html/wp-includes/comment-template.php(1539): require('/vhosts/coil/ge...') #8 /vhosts/coil/geek/public_html/wp-content/themes/modern-bluish/single.php( in /vhosts/coil/geek/public_html/wp-content/themes/modern-bluish/single-comment2.php on line 17